Jakie są zalety Spirulina?

Jakie są zalety Spirulina?

Spirulina to rodzaj niebiesko-zielonych glonów, które ludzie mogą traktować jako suplement diety. Ludzie uważają Spirulinę za nadmuch ze względu na jej zawartość odżywczą i potencjalne korzyści zdrowotne.

Spirulina zawiera białko i witaminy, co czyni ją odpowiednim suplementem diety dla osób na diecie wegetariańskiej lub wegańskiej.

Badania badawcze sugeruje, że ma on właściwości przeciwutleniające i walki z zapaleniem oraz zdolność do regulacji układu odpornościowego.

W tym artykule omówiono 13 potencjalnych korzyści zdrowotnych, które ludzie mogą czerpać z dodania Spirulina do diety.

1. Doskonały profil żywieniowy

Spożywając spirulina jest jednym ze sposobów uzupełnienia białka i witamin w diecie.

Według Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA), jednej łyżki łyżki lub 7 gramów (G (G. G. G (G ) z wysuszonej spiruliiny zawiera:

 • 20,3 kalorii
 • 4,02 g białka
 • 1,67 g węglowodanów
 • 0,54 g of of of of of z tłuszcz
 • 8,4 miligramów (mg) wapnia
 • 2 mg żelaza
 • 13,6 mg magnezu
 • 8,26 mg fosforu
 • 95,2 mg potasu
 • 73,5 mg sodu
 • 0,7 mg witaminy C

Zawiera także tiaminę, ryboflawinę, niacyna, folian i witaminy A, B6 i K.

Spirulina zawiera szereg przeciwutleniaczy, w tym fikocyjaninę, niebiesko-zieloną pigment.

Wolne rodniki tworzą się w ciele, należącym do organizmu z powodu ciała z powodu organizmu. do naturalnych procesów i narażenia na szkodliwe substancje, takie jak alkohol, tytoń i niektóre pokarmy. Mogą powodować uszkodzenie tkanek i mogą przyczynić się do stanu zapalnego i być może niektórych nowotworów.

Przeciwutleniacze, takie jak te w Spirulina, mogą pomóc w walce z wolnymi rodnikami i chronić ciało przed uszkodzeniem komórek.

2. Zdrowie oczu

Spirulina zawiera przeciwutleniacz beta karoten. Ciało przekształca beta karoten w witaminę A, która odgrywa kluczową rolę w zdrowiu oczu.

W badaniach opublikowanych w 2019 r. Naukowcy dali myszom standardową dietę lub dietę zawierającą 20% spiruliny przez 4 tygodnie. Następnie zostawili myszy, aby spędzić czas w ciemności, a następnie 1 godzinę ekspozycji na białe światło.

Myszy, które spożywały Spirulinę, miały lepszą ochronę i mniej uszkodzenia siatkówki i fotoreceptorów w ich oczach. Sugeruje to, że Spirulina może pomóc w ochronie zdrowia oczu u ludzi, chociaż potrzebne są dalsze badania.

Warto zauważyć, że składniki odżywcze różnią się między produktami, a produkty stosowane w eksperymentach mogą nie być takie same jak te dostępne dla konsumentów. Produkt Spirulina analizowany przez USDA nie zawiera zeaksantyny i tylko niewielkie ilości beta karoten.

Dowiedz się więcej o zapobieganiu powszechnym problemom oczu.

3. Zdrowie jamy ustnej

Spirulina obiecała leczenie i zapobieganie chorobom dziąseł oraz innym problemom zdrowia jamy ustnej.

W 2013 r. Naukowcy leczyli 64 miejsca choroby dziąseł za pomocą skalowania i planowania korzeni i zastosowali a Żel Spirulina do 33 miejsc. Po 120 dniach poprawiła się głębokość kieszeni we wszystkich miejscach, ale te leczone spiruliną były znacznie lepsze.

leukoplakia jest stanem, w którym powstają zmiany w jamie ustnej, zwykle z powodu używania tytoniu. Czasami może stać się rakowe. W małym, starszym badaniu 44 osoby z leukoplakią wzięły 1 g Spirulinę dziennie. Po 12 miesiącach zmiany zniknęły u 20 uczestników. Po zatrzymaniu suplementów na rok dziewięciu uczestników stwierdziło, że ich zmiany powróciły.

Różne typy glonów mogą przynieść korzyści zdrowiu jamy ustnej ze względu na ich aktywność przeciwdrobnoustrojową. Może to uczynić je przydatnymi w leczeniu lub zapobieganiu próchnicom oraz innym infekcjom bakteryjnym i grzybiczym.

Co ludzie mogą zrobić, aby poprawić zdrowie dentystyczne i dziąseł?

4. Utrata wagi

Przegląd 2020 r. Stwierdza, że ​​włączenie Spirulina do diety może pomóc w zmniejszeniu:

 • Wskaźnik masy ciała (BMI)
 • Tkanka tłuszczowa
 • Obwód talii
 • Apetyt
 • Lipidy krwi

Jednym z możliwych powodów jest to, że składniki spiruliny zapobiegają absorwowaniu jelita cienkiego jako wchłaniania Dużo tłuszczu.

Jednak dalsze badania, w tym większe badania kliniczne, byłyby uzasadnione w celu potwierdzenia tych korzyści.

Dowiedz się więcej o zarządzaniu wagą tutaj.

5. Poprawa zdrowia jelit

Badania na zwierzętach wskazują, że Spirulina może wspierać zdrowie jelit w miarę starzenia się ludzi. Badanie z 2017 r. Na starszych myszy sugeruje, że Spirulina może zachować zdrowe bakterie jelit podczas procesu starzenia.

Spirulina nie zawiera dużo błonnika, więc ludzie powinni jeść obok innych zdrowotnych jelit, o wysokiej zawartości włókien.

Potrzebne są dalsze badania, aby potwierdzić, czy Spirulina może przynieść korzyści zdrowiu jelit ludzi.

Dowiedz się o 10 sposobach poprawy zdrowia jelit.

6. Zarządzanie poziomem glukozy

Spirulina może pomóc w zarządzaniu poziomem cukru we krwi, co jest ważne dla osób z cukrzycą, chociaż potrzebne są dalsze badania.

Przegląd z 2018 r. Wykazał, że przejęcie Spirulina znacznie obniżyło krew na czczo Poziomy glukozy.

W badaniu na zwierzętach z 2017 r. Naukowcy dali myszom z cukrzycą typu 1 ekstrakt z doustnie. Wyniki myszy wskazały:

 • Niższy poziom cukru we krwi
 • Wyższy poziom insuliny
 • Ulepszone markery enzymów wątroby

Odkrycia sugerują, że składniki Spirulina mogą odgrywać ochronną rolę w cukrzycy typu 1, ale potrzebne są dalsze badania.

Które zioła i suplementy mogą pomóc w cukrzycy typu 2?

7 . Obniżenie cholesterolu

Przejęcie ekstraktu spiruliny może pomóc w obniżeniu poziomów cholesterolu. Wysoki poziom cholesterolu może zwiększyć ryzyko choroby serca.

Przegląd 2016 r. Sugeruje, że suplementy spiruliny mogą pozytywnie wpływać na lipidy krwi, które są tłuszczami we krwi. Autorzy znaleźli dowody, że Spirulina może znacznie zmniejszyć całkowity cholesterol i lipoprotein o niskiej gęstości (LDL), „zły” cholesterol, jednocześnie zwiększając lipoproteinę o dużej gęstości (HDL), „dobry” cholesterol.

w badaniu z 2013 r. , naukowcy stwierdzili, że codzienne przyjmowanie 1 g Spirulina zmniejszało całkowitego cholesterolu ludzi po 3 miesiącach.

Dowiedz się więcej o wysokim cholesterolu tutaj.

8. Zmniejszając ciśnienie krwi

a także obniżanie cholesterolu, Spirulina może pomóc w radzeniu sobie z ciśnieniem krwi.

Badanie na małą skalę w 2016 r. Wykazało, że regularne przyjmowanie spirulii przez 3 miesiące zmniejszało ciśnienie krwi ludzi z nadwagą i nadciśnieniem.

Jakie są sposoby na naturalne obniżenie ciśnienia krwi?

9. Zapobieganie chorobom serca

wysokie ciśnienie krwi i poziomy cholesterolu są związane z chorobami serca.

Przegląd z 2018 r. Sugeruje, że Spirulina może pomóc w zapobieganiu przewlekłym chorobom zapalnym, takim jak choroby serca. Może to wynikać z jego wpływu na ciśnienie krwi, poziomy glukozy i poziomy lipidów.

Dowiedz się tutaj o żywności zdrowotnej.

10. Zwiększenie metabolizmu

Spirulina może pomóc w zwiększeniu podstawowego metabolizmu danej osoby. Wyższa tempo metabolizmu może zwiększyć liczbę spalanych kalorii, co może pomóc w utraty masy ciała.

W badaniu na małą skalę z 2014 r. Ludzie, którzy przyjmowali 6 g Spirulinę dziennie, doświadczyli korzystnych skutków metabolicznych, obok wagi Strata i lepsza jakość życia związana ze zdrowiem.

Wszyscy uczestnicy mieli niealkoholową chorobę wątroby tłuszczowej, a potrzeba dalszych badań, aby sprawdzić, czy Spirulina może zwiększyć metabolizm u innych bez tego stanu. intenskin co to jest

Znajdź kilka mitów i faktów na temat metabolizmu.

11. Zarządzanie alergicznym zapaleniem nosa

Gdy dana osoba ma alergie na pyłki, kurz lub zwierzęta domowe, wnętrze nosa może puchnąć. Ta reakcja nazywa się alergicznym zapaleniem nosa. Istnieją pewne dowody na to, że Spirulina może pomóc poprawić objawy tego stanu. Badanie z 2013 r. Stwierdzono, że Spirulina może złagodzić zapalenie nosa i zmniejszyć histaminę w organizmie. W porównaniu z placebo może zmniejszyć objawy alergicznego zapalenia nosa, w tym:

 • Kawałkowy nos
 • Kichanie
 • Przekrwienie nosa
 • Swędzenie

W 2020 r. Naukowcy dali 53 osoby z alergicznym zapaleniem nosa albo 2 g na dzień spirulina platensis, a inne 10 g dziennie cetyryzyny (Zyrtec). Wyniki wskazują, że Spirulina może być odpowiednim alternatywnym leczeniem, ale potrzebne są większe badania.

12. Działanie antytoksyczne

W niektórych miejscach istnieje ryzyko zatrucia z powodu zanieczyszczonej wody pitnej i innych źródeł zanieczyszczeń. W 2006 r. Niektórzy badacze zasugerowali, że Spirulina może zaoferować opcję leczenia.

W 2016 r. Przegląd znalazł dowody właściwości przeciwtoksycznych w Spirulinie, które mogłyby uczynić ją przydatnymi wraz z innymi leczeniem przeciwdziałania zanieczyszczeniom, takimi jak:

Autorzy zasugerowali, że Spirulina może wspierać leczenie kliniczne w przypadkach zatrucia zanieczyszczeń, ale potrzebne są większe badania, aby to potwierdzić.

13. Wspieranie zdrowia psychicznego

Artykuł z 2018 r. Sugeruje, że Spirulina może odgrywać rolę w leczeniu zaburzeń nastroju.

Teoria jest taka, że ​​Spirulina jest źródłem tryptofanu, aminokwasu, który wspiera produkcję serotoniny. Serotonina odgrywa ważną rolę w zdrowiu psychicznym.

Depresja, lęk i inne choroby psychiczne mogą obejmować niski poziom serotoniny. Przyjmowanie suplementów tryptofanu w celu utrzymania poziomów serotoniny może pomóc wesprzeć samopoczucie psychiczne.

Jednak potrzebne są dalsze badania.

Ludzie powinni porozmawiać z lekarzem lub innym pracownikiem służby zdrowia przed użyciem spiruliiny do To Zwiększ ich fizyczne lub psychiczne samopoczucie.

dawka

spirulina jest produktem niebiesko-zielonym alg.

Według National Institutes of Health (NIH) , ludzie używali dawek do 19 g dziennie przez maksymalnie 2 miesiące i do 10 g dziennie przez maksymalnie 6 miesięcy.

Osoby nie powinny przekraczać dawki podanej na etykiecie produktu .

Czy istnieją interakcje lub ryzyko?

Badania nie potwierdziły bezpiecznego górnego limitu przejęcia spiruliny, ale NIH zauważa, że ​​podejmowanie zbyt dużej ilości może prowadzić do:

Agencja ds. Żywności i leków (FDA) nie reguluje Spirulina, a niektóre badania wykazały wysoki poziom zanieczyszczeń w produktach Spirulina.

Mogą to prowadzić do uszkodzenia wątroby, wymiotów, osłabienia, szybkiego bicia serca, wstrząsu i prawdopodobnie śmierci.

Spirulina może nie być bezpieczna w użyciu:

 • Podczas ciąży
 • W przypadku dzieci
 • z chorobami autoimmunologicznymi, takimi jak stwardnienie rozsiane i reumatoidalne zapalenie stawów, ponieważ może zwiększyć aktywność immunologiczną
 • przed lub po operacji, Ponieważ może to wpływać na poziom glukozy we krwi

Przed przejmowaniem Spirulina ludzie powinni porozmawiać z lekarzem, aby upewnić się, że nie będzie on wchodzić w interakcje z innymi lekami i że można je bezpiecznie użyć.

Powinny również uzyskać Spirulinę i inne suplementy z renomowanego źródła i upewnić się, że produkt przeszedł testy bezpieczeństwa.

FDA wcześniej wydawało ostrzeżenia o wprowadzaniu w błąd roszczeń dotyczących produktów sprzedawanych online zawierających spirulinę.

Nastąpiły również pewne przypadki reakcji alergicznych na Spirulinę. Reakcja alergiczna może czasem prowadzić do anafilaksji, zagrażającej życiu stanu zdrowia, który może powodować wstrząs anafilaktyczny. Każdy, kto doświadcza obrzęku, uli lub trudności w oddychaniu po spożyciu Spirulina, potrzebuje natychmiastowej pomocy medycznej.

Aby uzyskać bardziej szczegółowe zasoby dotyczące witamin, minerałów i suplementów, odwiedź nasze dedykowane centrum.

Jak włączyć Spirulinę do diety

Spiruina jest dostępny W postaci proszku lub tabletu.

Jako proszek ludzie mogą:

 • Dodaj go do koktajli, co daje napojowi kolor zielony
 • Posyp Spirulina proszek na sałatkach lub w zupach
 • Wymieszaj je z kulkami energetycznymi z innymi zdrowymi składnikami
 • Mieszaj łyżkę łyżki w soki owocowe lub warzywne

Ludzie może również przejmować Spirulinę jako suplement diety w tablecie

Contents